NettiradioRadioasematAlbania ▷ City Radio Albania

City Radio Albania Kuuntele live

City Radio Albania
 • Albania

 • Top 40 / Elektro

CITY RADIO ALBANIA [88.0 FM], është emitenti më i ri i rrjetit mbarëbotëror radiofonik “City Radio Networks”. Pas shumë e shumë shteteve, më së fundi edhe Shqipëria ka tashmë City Radio-n e saj, sjellë për ju nga “Triangle Productions (Audio, Video & Graphics)”. Prezente 24h/7 me transmetimet e saj online (fillimisht eksperimentale) që prej Tetorit të vitit 2010. CITY RADIO është Radio e Qytetit (metropolit shqiptar, Tiranës) dhe Zeri i vetë Qytetarëve. Eshtë Radio e Shoqërisë Civile dhe plotësisht e vetëvendosur në funksion të jetës… Është Radio më e Gëzuar dhe në çdo transmetim dëgjohet thirrja “Gëzoje Jetën…!” E ky, është edhe sllogani i CITY RADIO ALBANIA! City Radio Albania, Albania, lähetetty muodossa Top 40 / Elektro


City Radio Albania
City Radio Albania
4.5/5 perustuu 4 äänestä

Samanlaiset asemat

Top Gold Top Gold
 • Albania
 • Oldies

Top Gold Radio filloi transmetimin e saj on air me 01 Tetor 1999.Pjesen me te madhe te kesaj Top Gold, Albania, lähetetty muodossa Oldies

Top Albania Radio Top Albania Radio
 • Albania
 • Top 40

Top Albania Radio, the largest in Albania, born on February 14, 1998 on Lovers' Day. This Top Albania Radio, Albania, lähetetty muodossa Top 40

Radio Gjakova Radio Gjakova
 • Albania
 • Uutiset

Qyteti i Gjakovës i njohur për traditën që ka në fushën e arsimit dhe të kulturës ndër shekuj, në Radio Gjakova, Albania, lähetetty muodossa Uutiset

Kiss Albania Radio Kiss Albania Radio
 • Albania
 • House / Tanssimusiikki

Krijuar ne 2017, Kiss Fm Albania eshte radio me e re ne kryeqytet e cila transmeton ne 98.5 MhZ dhe Kiss Albania Radio, Albania, lähetetty muodossa House / Tanssimusiikki

Radio Koha Radio Koha
 • Albania
 • Top 40 / Popmusiikki

Radio Koha is an internet radio station from Tirana, Albania providing Top 40-Pop music. Radio Koha, Albania, lähetetty muodossa Top 40 / Popmusiikki

Available on Google Play

FACEBOOK